Elektroniczny obieg dokumentów – jak usprawnić pracę sprzedawców?

Opublikowano:
11
.
07
.
2022
przez: 
Dział Pomocy EstiCRM

Każda firma operuje pewnymi dokumentami. W branży deweloperskiej jest ich naprawdę dużo – to nie tylko umowy, faktury itp., ale także różnego rodzaju informacje –np. korespondencja z klientami. Jak nad tym zapanować? Rozwiązaniem może być usprawnienie elektronicznego obiegu dokumentów przy pomocy systemu CRM open source. Dowiedz się więcej.

Na czym polega elektroniczny obieg dokumentów?

Elektroniczny obieg dokumentów to jeden z głównych przejawów cyfryzacji w firmie. Reprezentuje nowoczesne podejście do zarządzania dokumentami, w którym odchodzi się od ich wersji papierowych, w zamian przechowując je w elektronicznych bazach danych. Takie rozwiązanie jest podyktowane zarówno ekologią, jak i ergonomią. Odpowiednio zorganizowany system elektronicznego obiegu dokumentów pozwala bowiem oszczędzać czas i nakłady pracy. Ułatwia też automatyzację powtarzalnych procesów, dotrzymywanie terminów, realizowanie obowiązków związanych z przepisami prawa i znacznie więcej.

Wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów jest korzystne szczególnie wszędzie tam, gdzie ilość wymienianych informacji jest duża. Do tej grupy z całą pewnością zaliczają się między innymi biura deweloperskie. Bardzo ważne jest jednak opracowanie procesów w taki sposób, by faktycznie usprawniały pracę i były łatwe w realizacji. Niewłaściwie zorganizowany elektroniczny obieg dokumentów może bowiem przynosić odwrotne skutki. Dlatego warto stosować rozwiązania takie jak systemy CRM open source.

Elektroniczny obieg dokumentów dzięki CRM open source

Systemy CRM to wielofunkcyjne narzędzia, które ułatwiają zarządzanie przedsiębiorstwami i pracę wielu ich działów. Są niezastąpione również w zakresie elektronicznego zarządzania dokumentów. Programy takie jak EstiCRM umożliwiają łatwą integrację informacji z wielu źródeł, a także dostęp do potrzebnych danych. Co więcej, obsługa tego narzędzia jest prosta i intuicyjna, dzięki czemu pomaga oszczędzać czas i zasoby.

System zarządzania dokumentami powinien być dostosowany do potrzeb użytkownika. Właśnie dlatego warto wybrać CRM open source, który daje swobodny dostęp do kodu źródłowego. Oznacza to, że nad oprogramowaniem pracuje wielu specjalistów, a każdy z nich ma możliwość dodania czegoś wartościowego. W związku z tym systemy CRM open source dają bardzo szerokie możliwości i pozwalają na swobodny dobór funkcji, z których dany użytkownik chce korzystać.

W jaki sposób elektroniczny obieg dokumentów usprawnia pracę sprzedawców?

Elektroniczny obieg dokumentów za pomocą odpowiednio dobranego urządzenia CRM open source ułatwia między innymi zbieranie leadów i przekształcanie ich w klientów. Pomaga gromadzić informacje o każdym z leadów i automatyzować procesy związane np. z przygotowywaniem indywidualnie opracowanych ofert czy wysyłaniem wiadomości. Dzięki temu pozwala zwiększyć jakość obsługi klienta oraz skuteczność działań zespołu sprzedażowego. Jednocześnie oszczędza czas, a tym samym pozwala osiągnąć więcej w krótszym czasie. Dlatego jest to wręcz bezcenna inwestycja.

 

Przeczytaj również...