Generator dokumentów w EstiCRM

Opublikowano:
28
.
10
.
2021
przez: 
Dział Pomocy EstiCRM

Wprowadziliśmy nowy, rewelacyjny moduł, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas na wypełnianie wszystkich rubryk w umowach i innych dokumentach.

Wskazana poniżej opcja pozwala na wczytanie szablonowego dokumentu i wypełnienie go danymi z Twojej bazy klientów, ofert i innych danych.

Przygotowanie własnego szablonu

Aby korzystać na co dzień z generatora, musisz wpierw przygotować sobie szablon umowy lub dostosować własny, istniejący już wzór w formacie DOCX (Word). Jest to bardzo łatwe, ale trzeba do jego przygotowania poświęcić dłuższą chwilę. W pierwszej kolejności pobierz instrukcję: INSTRUKCJA TWORZENIA SZABLONU

Możesz też pobrać przykładowy, przygotowany przez nas dokument: WZÓR SZABLONU

W instrukcji opisane zostało to jak należy uzupełnić umowę, by w kluczowych jej miejscach podstawiały się takie dane jak imię i nazwisko klienta, jego PESEL, czy dane oferty nieruchomości. W razie problemów nasz Dział Pomocy EstiCRM chętnie wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Tak przygotowany szablon należy załadować do działu „Pliki do pobrania”. Najlepiej utworzyć do szablonów zupełnie nowy katalog:

Po wejściu do katalogu należy załadować tam przygotowany dokument-wzór i aktywować go jako szablon tak jak pokazane na poniższym rysunku:

Codzienne korzystanie z generatora

Teraz możesz już używać opcji umieszczonej w górnym pasku +Dodaj -> Wygeneruj dokument z szablonu. Wprowadź nazwę szablonu, np. „wzor” i wybierz ją z listy. Możesz mieć więcej szablonów. Wystarczy, że odszukasz je po nazwie:

Po wybraniu opcji „Przejdź dalej” wypełnij formularz, zapisz i pobierz wygenerowany dokument.

To wszystko. Generowanie kolejnych umów dla różnych klientów nie powinno zająć Ci więcej niż kilka minut na uzupełnienie formularza 🙂

Potrzebujesz sytemu, który sprawdzi się w Twojej branży? Odkryj możliwości Esti CRM dedykowane dla: 
Esti dla Agentów Nieruchomości
Esti dla Deweloperów

Przeczytaj również...