Kreator stron www czy firma zewnętrzna - które rozwiązanie wybrać?

Opublikowano:
1
.
01
.
2023
przez: 
Dział Pomocy EstiCRM

Twoje biuro nieruchomości potrzebuje strony internetowej? Z pewnością zastanawiałeś się nad kreatorem stron www lub usługami firmy zewnętrznej. Które z nich będzie korzystniejsze dla Twoje firmy? Przedstawiamy wady i zalety obu rozwiązań

Strona internetowa to współcześnie standard w komunikacji marketingowej każdej firmy. To właśnie w tym miejscu klienci mogą zapoznać się z Twoją ofertą oraz poznać kluczowe informacje na temat firmy i jej doświadczenia. Od jakości i atrakcyjności strony często zależy późniejszy kontakt, a co za tym idzie możliwość realizacji transakcji sprzedażowej. Jak stworzyć ciekawą i efektywną stronę?

Kreator stron www

Jednym z rozwiązań jest użycie kreatora stron www. Co to jest? Kreator to narzędzie WEB, które pomoże Ci zbudować własną stronę internetową, bez znajomości kodowania. Korzystając z aplikacji, możesz wybierać spośród gotowych szablonów i zestawiać je ze sobą na zasadzie “przeciągnij i upuść”. Intuicyjny edytor pozwoli Ci stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę internetową z możliwością dostosowania witryny do urządzeń mobilnych oraz zintegrowania je z mediami społecznościowymi Twojej firmy.

Zalety i wady kreatora www

Wśród zalet tego rozwiązania znajdują się zdecydowanie mniejsze koszty niż w przypadku zlecenia budowy strony zewnętrznej w firmie. W powstanie strony inwestujesz swój czas, potem musisz opłacać miesięczny lub roczny abonament, który zwykle jest bardzo przystępny cenowo. Kolejną zaletą jest intuicyjność i możliwość dostosowania do narzędzia do Twoich potrzeb. Edytor jest łatwy w użyciu, a znając możliwości programu w każdej chwili rozbudujesz lub edytujesz swoją stronę, tak aby odpowiadała potrzebom Twojej firmy.

Rozwiązanie ma także swoje wady. Strony bazujące na gotowych szablonach są gorzej pozycjonowane przez wyszukiwarkę, co może mieć negatywny wpływ na Twoją widoczność w sieci. Nie mając możliwości edycji kodu źródłowego strony, nie będziesz mógł także dodawać różnych ważnych tagów, które pomagają w optymalizacji lub analizie ruchu na stronie. Dużym minusem jest także wolny czas ładowania strony, co może niecierpliwić i odstraszać klientów

Tworzenie strony przez firmę zewnętrzną

Alternatywą dla kreatora www jest współpraca z firmą zewnętrzną. To zazwyczaj tzw. software house zatrudniający programistów i grafików komputerowych lub usługi freelancerów. Wybierając to rozwiązanie, możesz zbudować profesjonalną stronę w pełni zgodną z Twoją koncepcją graficzną i potrzebami firmy. To dobry wybór, jeśli planujesz duży i złożony projekt oraz zamierzasz rozwijać stronę w przyszłości.

Wśród zalet takiego rozwiązania z pewnością znajduje się oryginalna i szyta na miarę szata graficzna. Dodatkowo dobry programista zaprojektuje Twoją stronę tak, aby była w pełni zoptymalizowana pod sprzedaż. Oznacza to wygodne i przyjemne ścieżki poruszania się dla użytkowników oraz przejrzysty proces zakupowy. Zoptymalizowana strona będzie także lepiej wypozycjonowana w wyszukiwarce, co pozwoli Ci przyciągnąć większą ilość klientów. Ponadto jako właściciel kodu i strony będziesz mógł rozbudowywać ją w dowolny sposób oraz przenieść na dogodny dla Ciebie serwer.

Największą wadą tego rozwiązania są wysokie koszty, które mogą stanowić poważną barierę, w szczególności dla małych firm. Trudnością może być także czas. Współpraca z programistą, stworzenie projektu i dobrego planu działań to czasochłonne zadania, którym musisz poświęcić sporo uwagi.

Przeczytaj również...