Oprogramowanie CRM – z jakimi aplikacjami je zintegrować?

Opublikowano:
15
.
11
.
2022
przez: 
Dział Pomocy EstiCRM

Oprogramowanie CRM to przełom w zarządzaniu ofertami i danymi klientów w branży nieruchomości. Narzędzie pozwala na integrację dotychczas używanych programów w jednym, przyjaznym środowisku. Jakie aplikacje warto zintegrować z systemem?

Efektywność pracy pośrednika lub działu sprzedaży dewelopera zależy w głównej mierze od właściwej organizacji pracy i umiejętności atrakcyjnej prezentacji oferty. Z pomocą przychodzą narzędzia i aplikacje, które mogą ułatwić to zadanie. Z jakim i aplikacjami warto zintegrować oprogramowanie CRM?

Aplikacje biurowe

Pierwszą grupę narzędzi stanowią aplikacje biurowe. Możesz skorzystać z dedykowanych programów lub darmowych narzędzi od Google. Wśród nich znajdują się m.in.:

●      kalendarz – wirtualny kalendarz pozwoli Ci łatwo zanotować terminy spotkań i dołączyć do nich osoby, których dotyczy wydarzenie. Narzędzie przypomina także o zaplanowanych telefonach i spotkaniach z klientami;

●      pakiet biurowy – umożliwia tworzenie dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji; możesz udostępniać je do wglądu lub edycji innym użytkownikom;

●      Google Meet – narzędzie do komunikacji online, wykorzystywane głównie podczas wideokonferencji oraz w sytuacji, gdy część zespołu pracuje zdalnie.

Aplikacje do zarządzania projektami

W przypadku, gdy w proces przygotowania ofert i sprzedaży nieruchomości zaangażowanych jest więcej osób, z pewnością przyda się aplikacja do zarządzania projektami. Narzędzie sprawdzi się także w pracy samodzielnego agenta – usprawni flow oraz pozwoli łatwo ocenić, w jakim miejscu projektu jesteśmy. Wśród popularnych aplikacji do zarządzania znajdują się:

●      Trello – proste narzędzie dotworzenia tablic z listą zadań do wykonania. Zadaniom można nadawać etykiety i przypisywać je do konkretnych członków zespołu;

●      Asana – intuicyjny program oferujący trzy widoki projektów. Aplikacja pozwala sortować zadania i nadawać im priorytety.

Aplikacje do robienia zdjęć

W branży nieruchomości liczy się atrakcyjność oferty pod względem wizualnym. Większość smartfonów wyposażona jest w wysokiej jakości aparaty, dzięki czemu wykonanie ładnego zdjęcia nieruchomości nie powinno stanowić problemu. Można także użyć zewnętrznych aplikacji, które pozwolą nadać fotografii profesjonalnego wyglądu oraz zapisać je w pamięci wirtualnej systemu CRM. Wśród nich znajdują się:

Camera Zoom FX – nadaje zdjęciom cechy fotografii wykonanych lustrzanką. Aplikacja ma możliwość manualnego ustawienia parametrów zdjęć i ich edycji;

Snapseed – bezpłatna aplikacja do szybkiej obróbki zdjęć. Program umożliwia m.in. kadrowanie, poprawę kontrastu i nasycenia kolorów.

Aplikacje do robienia rzutów i wizualizacji nieruchomości

Często uzupełnieniem zdjęć są rzuty nieruchomości, które pozwalają zapoznać się z planem mieszkania i lepiej wyobrazić sobie jego rozkład. Tworzenie takich przedstawień graficznych umożliwiają aplikacje:

·       Magic plan – pozwala na wykonanie rzutów i wizualizacji pomieszczeń na podstawie wykonanych zdjęć i wprowadzonych parametrów nieruchomości;

·       Roomstyler – aplikacja pozwala w kilku krokach stworzyć prezentację 3D oraz zaaranżować pustą przestrzeń nieruchomości stylowym wyposażeniem.

Aplikacje do publikacji ofert

CRM można zintegrować także z narzędziami do publikacji ofert. Zgromadzenie danych i materiałów wizualnych w jednym miejscu pozwoli Ci jednym kliknięciem wprowadzić ofertę do popularnych serwisów sprzedażowych lub opublikować jej treść w socialm ediach. Narzędzie można zintegrować także z programami służącymi do mailingu lub działań typu marketing automation.

Przeczytaj również...