Praca zdalna w EstiCRM cz. 1: Podpisywanie dokumentów na odległość

Opublikowano:
17
.
03
.
2020
przez: 
Dział Pomocy EstiCRM

W związku z „nową rzeczywistością”, jaka nas zastała, postanowiłem rozpocząć serię wpisów pod tytułem „Praca zdalna w EstiCRM”.
Będzie to cykl porad i artykułów, które pozwolą Ci poznać możliwości pracy zdalnej w branży nieruchomości. Wiele funkcji było dostępnych w EstiCRM już wcześniej, ale sytuacja zmusiła nas do poszukiwania dla nich nowych zastosowań.

W najbliższym czasie wprowadzimy jeszcze kilka usprawnień, które pozwolą pośrednikom nieruchomości pracować na odległość. Trzeba wykorzystać fakt, że wielu potencjalnych klientów będzie miało teraz więcej czasu wolnego, tyle że w zaciszu domowym. Jak każda epidemia i ta się kiedyś przecież skończy. Warto do tego momentu zbudować właściwe relacje i utrzymać zainteresowanie Twoimi usługami.

EstiCRM + SignHero

Cykl rozpoczynamy od usługi podpisu dokumentów online. Ponad rok temu zintegrowaliśmy się z usługą SignHero. Jest to usługa pozwalająca na elektroniczne podpisanie dokumentów za pomocą e-maila.

Dzięki integracji możesz z poziomu EstiCRM wysyłać swoim klientom dokumenty do elektronicznego potwierdzenia. Możesz też śledzić postępy, sprawdzając kto i kiedy podpisał dokument.

Konto w SignHero oraz usługa w EstiCRM jest darmowa i dostępna dla każdego. Wystarczy rejestracja i wpisanie danych logowania do EstiCRM. Instrukcja znajduje się w dalszej części tego wpisu.

Jakie przykładowe dokumenty możemy podpisywać, aby taki podpis był prawnie wiążący?
– Oświadczenie Woli Nabycia
– Potwierdzenie przekazania adresu
– Protokoły uzgodnień
– Umowy o zachowaniu poufności
– Umowy wewnętrzne
– Oświadczenia jednostronne klienta
– Umowy najmu nieruchomości – do jednego roku
– Umowy rezerwacyjne
– Najem krótkoterminowy w tym dobowy
– Wszelkie aneksy do podpisanych umów
– Załączniki lub aneksy do podpisanej wcześniej Umowy Agencyjnej
– i wiele innych.

Niestety, nie ma wśród nich umowy pośrednictwa, ale być może sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy pozwoli na zmiany w przyszłości. Warto lobbować u decydentów rozszerzenie potwierdzenia elektronicznego dokumentu na umowy pośrednictwa.

Jak zainstalować?

Jeśli jesteś administratorem konta w EstiCRM, w miejscu przedstawionym na poniższym rysunku posiadasz opcję EstiMARKET. To tam możesz aktywować usługę SignHero:

Po wejściu do profilu tej usługi masz możliwość aktywacji konta, po której podane zostaną dalsze informacje i kroki:

Wystarczy jedno konto dla całej firmy. Kiedy już zarejestrujesz się w SignHero i wpiszesz dane do EstiCRM, możesz zacząć wysyłać dokumenty do podpisu online. Wystarczy wejść do zakładki „Dokumenty” w ofertach i poszukiwaniach. Informacje o wysłanych dokumentach i postępach znajdziesz także w tej zakładce. Każdy agent wysyłający będzie jako strona podpisująca.

Podsumowanie

Gorąco zachęcam do wypróbowania tej usługi i próby poszukania zastosowania dla tej formy podpisywania dokumentów. Na pewno jest to sprzyjający czas do tego, by przekonywać siebie i klientów do takich rozwiązań.

W kolejnej odsłonie „Praca zdalna w EstiCRM” przyjrzymy się Wirtualnym Spacerom po nieruchomościach i możliwościom ich publikacji.

Potrzebujesz sytemu, który sprawdzi się w Twojej branży? Odkryj możliwości Esti CRM dedykowane dla: 
Esti dla Agentów Nieruchomości
Esti dla Deweloperów

Przeczytaj również...